Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cum am ajuns la concluzia ca personalul e important intr-un studio?
Wink 
Simplu! Am lucrat prima data pentru un studio mai micut. Problemele incep atunci cand ajungi intr-o situatie si nu are cine sa te ajute. Dupa ce m-am mutat la un alt studio, va spun sincer ca lucrurile stau altfel. Intrebati de la bun inceput cine va ajuta, daca au manager, cati traineri au, cine te machiaza, cum sunt camerele, aici vorbesc de curatenie si tot ce s-ar putea ca initial sa nu va intereseze.

Ca sa poti sa ai venituri si sa ajungi in top trebuie sa ai si ajutor si sa te simti bine la munca.  Big Grin Idea
Reply
E aiurea atunci cand nu prea stii ce sa faci, nici sa nu ai cu cine sa vorbesti. Prima colaborare nu a fost prea "frumoasa" cu studioul la care ma angajasem, dar am mers pe principiul sa vad cum e. Nu e cea mai buna solutie. In timp am tot citit de ce au parte alte fete si am reusit cumva sa ma angajez la un alt studio de care sunt multumita. Ca si punct avantajos, consider ca este faptul ca au multi traineri si asistenti care te ajuta chiar si atunci cand esti online si nu prea vorbesti engleza, plus ca arata super bine.
Asadar, da, clar conteaza echipa, nu doar in studio, ci in general...tine de formarea ta pana la urma, de evolutie...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)